ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ

Punta Kaynaklı Gabion Sepet

PUNTA KAYNAKLI GABİON TEL KAFES İMALATI 

SAE 1008 kalitede düşük karbonlu çelik telden üretilmelidir. ( Minimum; Akma: 380N/mm2, Kopma: 500N/mm2, Uzama : %7)
Punta kaynak özelliği gabion sepetlerin dayanımı ve mukavemetini sağlamak için akım ve amper değerleri yüksek olmalıdır.
Telin kalınlığı, işin özelliği, yapılacak uygulamanın amacı ve gözenek aralığına göre değişmektedir.
Gabion sepetlerin Gözenek aralığı, istenilen taş ile orantılı olup gözeneklerden taş çıkmayacak şekilde ve görselliği bozmayacak biçimde ayarlanmalıdır.
Gabion sepetlerin içerisine yerleştirilecek Taşın boyutları 80mm ila 150mm arasında olmalıdır.Ebat, renk ve çeşitlerdeki doğal taşların(çakıl, dere taşı, egzotik taşlar vb.) temini, en az boşluk kalacak şekilde kutuların doldurulması, kutunun kapatılması ve bağlantılarının yapılması işi için gerekli tüm bileşenlerinin uygulama sahasında sırası ile yapılmalıdır. Sıcak daldırma galvaniz kaplama TS914 EN ISO 1461 kalitesine uygun olmalıdır.
Bağlantı elemanları, spiral yaylar minimum Ø3mm olmalıdır. Klips ile bağlantı için Ø1,8- 3mm arasında olmalıdır. Ara kanca bağlantı elamanı min2,7 max 3mm olmalıdır özelik olarak galfan kaplama tercih edilmiştir. 

1m2 en az 4 adet arakanca bağlanmalıdır ara kancaların et kalınlığı Ø3mm olmalıdır. Uygulama özelliğine göre ekstra bağlantı elemanları kullanılır. (Dübel, tij, plaka, taşıyıcı vb.)
Gabion sepet genişliği uygulama yüksekliğine göre değişir. Taşıyıcısız bir duvarda bu genişlik yüksekliğin yarısı olarak değerlendirilir.
Gabion sepetin içerisine konulacak taşın yükü gözenek aralığını ve tel kalınlığını etkiler.
Gabion sepetlerin en-boyları toprak baskısına ve zemin etüdüne göre değişmektedir. Gabion duvar uygulamasında kullanılacak olan punta kaynaklı gabion sepet: Ø3,5mm Kalınlığında 50x50mm gözenek aralığında kaynak sonrası sıcak daldırma galvaniz olacaktır. SEA:1008 düşük
karbonlu Çelik tel Min: Akma 380N/mm2, Kopma: 500N/mm2, Uzama: %7 değerlerine haiz olacak Sıcak daldırma galvaniz tel TS 914 EN ISO 1461 standartlarındadır.

Gabion sepetler ölçülendirilirken uygulama aşaması da göz önünde bulundurulmalıdır. Örnek verecek olursak; dış cephe kaplamasında, bahçe duvarlarında 20cm en 1m yükseklik 1m uzunluk, ölçülendirmiş olduğumuz bu sepetin uygulaması zor olacaktır. Sepet içerisine yerleştirdiğimiz taşlara müdahalemiz kol seviyesini geçtiği için zorlaşacaktır. Gabion sepet en genişledikçe yükseklik artırılabilir.

Gabion Sepet Ölçüleri ve Tavsiyelerimiz

100x500x1000mm kullanım alanı dış cephe kaplama
150x500x1000mm kullanım alanı dış cephe kaplama
200x800x1000mm kullanım alanı seperatör ayraç duvarı
250x800x1000mm kullanım alanı seperatör ayraç duvarı
300x800x1000mm kullanım alanı seperatör ayraç duvarı
400x800x1000mm kullanım alanı yük duvarı
500x800x1000mm kullanım alanı yük duvarı
600x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı
700x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı
800x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı
900x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı
1000x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

 

Hegzagonal (Altıgen)

GABİON TEL KAFES

Ulusal ve global anlamda kaliteli Gabion Duvar ürünleri ve çözümleri sunuyoruz. Profesyonel kadromuz ile sağladığımız hizmet ve yüksek kaliteli Gabion Duvar ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçin.
We are providing high-quality Gabion Wall Products to the world. Our professional team and durable&sturdy products are offering 1st craftmanship and happy user experience to our customers. For more information, please get in touch with us. 
Gabion Nedir?
Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan Gabion ağırlık sepetleri kaya ve taş ile doldurmak amacıyla imal edilmiş punta kaynaklı, altıgen (hegzagonal) çelik tel örgüden mamul kutulardır.
Gabion Sepetler özellikle taş ve parça kayaların kolay bulunduğu yerlerde son derece ekonomik, doğal görünümlü ve çevreye zarar vermeyecek çözümler üretmek mümkündür.

Nerelerde Kullanılır?

Kıyı Korumasında, Dere Yatağı Islahında, Şev Rehabilitasyonunda, Erozyonla Mücadelede, Sediment Korumasında, Havza Rehabilitasyonlarında, Demiryolu ve Karayolu Uygulamalarında, İstinat yapılarında, Sınır Tahkimatlarında, Köprü Yaklaşımlarında, Menfezlerde, Kıyı Korumasında, Kaya Düşme Korumasında Gabion uygulamaları etkin olarak kullanılmaktadır.

Nasıl Üretilmektedir?

Gabion tel Kafes değişik kalınlıkta Galvanizli sıcak daldırma galvanizli Galfan, Galvaniz, Galvaniz+Polimer kaplı çelik teller kullanılarak çok değişik en, boy, uzunlukta tam otomatik ve en son teknoloji makineler kullanılarak üretilmektedir. Sepetleri kuvvetlendirmek için, sepet kenarları örgü telinden daha kalın bir tel ile çerçevelenir. Genellikle uzunluğu 2 metreden büyük olan Gabion sepet diyafram adı verilen tel örgü paneller ile 1 metrelik hücrelere ayrılarak kuvvetlendirilmiştir. Bunun dışında sipariş üzerine üretim yapılmaktadır.

TEL AĞ

TEL AĞ & ÇELİK GRİD

Kaya Bariyeri | Yüzey Örtüleme | Çelik Grid | Kaya ve Taş Düşmesi  Koruma Ağı

Projede gösterilen veya işveren tarafından belirlenen yerlerde yüzeysel olarak ana kaya kütlesinden kopan parçaların yüzey boyunca hareketlerini kısıtlayarak şevin alt kısmının düşme olayından etkilenmesini minimize etmek ve daha güvenli olmasını sağlamak amacı ile kullanılan sistemdir.Şev yüzeyinden kopan parçaların yerleşim birimlerine ve can güvenliğine zarar verme ihtimali olan kaya kütlelerinin tutulabilmesi amacı ile yapılan bu iyileştirme yöntemiyle düşen kaya ve taş parçalarının şev dibine toplanmasını sağlamak amacı ile şevin altıgen gözlü çift bükümlü galvanizli tel ağ ile kaplanması/örtülenmesidir.

Amaç

Yapılacak olan tel ağ uygulaması  şev yüzeyinde meydana gelebilecek kaya kopması ve yuvarlanması ile ayrışmış döküntü malzemenin hareketini kontrol altında tutmak ve güvenli bir biçimde hareketini sağlamak; bunun şev dibinde birikmesini uygun hale getirmektir.

Malzeme

Tel ağ uygulamasında kullanılacak tüm teller EN 10223-3 standardında imal edilmiş olup, bu standartta deneye tabi tutulduğunda çekme dayanımı 35-40 kg/mm2 ve 25 cm.lik ölçme uzunluğundaki telin min.uzaması % 10 olmalıdır.

Çinko Kaplama (Zn)

Kullanılacak teller EN 10244-2 standartına uygun ve aşağıdaki tabloda belirtilen min.galvaniz kaplama miktarlarına, tel kalınlıkları ve toleranslarına haiz olacaktır.

TERRAMESH

 

TOPRAKARME, YEŞİL TERRAMESH

Yeşil terramesh dik bir arazi elde etmek için geliştirilmiş bir sistemdir hegzagonal örgülü tel erozyon önleyici örtü bağ teli açısını sağlamak amaçla kullanılmış punta kaynaklı çesan tel bu sistemler bir arya geldiğinde terramesh’i oluşturmaktadır.Eğimli arazilerde, toprak dolgusu alarak oluşturulan bir istinat yapı türüdür. Ekonomiktir, hızlı uygulanabilir ve mükemmel sonuç sağlar.

HASIR TEL

HASIR TEL

Teknik Bilgiler

Punta kaynak tekniği ile üretilen, çevre düzenlemelerinde, güvenlik ve koruma amaçlı kullanılan, genellikle duvar üzerine uygulaması yapılan ekonomik bir üründür. Galvanizli ve ham olmak üzere 2 grupta üretilen hasır tel her türlü tel çapında (2mm’den 8mm’ye kadar) tüm ölçülerde üretimi yapılmaktadır. Panel tel ve çit teline göre oldukça mukavemetli ve dayanıklı olan hasır tel uygulama alanları ile de oldukça geniştir.

Standart dört değişik ebatta ( 100×200-120×240-150×200-150×250 cm ), 2×2 cm göz aralıklından 15×15 cm aralıklarına kadar tüm tel çaplarında, siyah, galvanizli ve nervürlü çelik çubuklardan puntalı tel olarak üretilir.
Standart ürettiğimiz bu ürünlerimiz stoklarımızda sürekli bulunmaktadır. Standart harici özel ölçü hasır tel üretim de yapılmaktadır.

Galvanizli telden üretilen punta kaynaklı tel/hasır tel (450-500 gr/m2 Zn) üretilmektedir.
Ham telden üretilen punta kaynaklı tel/hasır tel 1006 ve 1008 kalite demirden çekilip punta kaynak işlemi yapılmaktadır.
Özellikle sıcak daldırma galvanizli telden üretilen punta kaynaklı tel/hasır tel uzun süre boya sürülmeden doğa şartlarına dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir

Kullanım Alanları

Tenis Kortları
Basketbol Sahaları
Çeşitli Spor Alanları
Depo
Market
Mağaza Raf Sistemleri
Tarım
Ulaşım ve Yük Araçları
Kaba Elek İmalatında
Sehpa, Masa, Sandalye ve Süs Eşyaları
İnşaat sıva altlarında
Güvenlik Çitleri
Bahçe Duvarı Korkulukları
Asansör Boşlukları
İnşaat Temelleri

İsteğe bağlı olarak farklı çap ve ebatlarda üretim yapılabilmektedir. Sağladığımız bütün malzemeler, geri dönüşüme uygundur ve çevreye zarar vermez. Bu sayede geri dönüşüm sektörü ile uyumlu çalışırken, doğa dostu malzeme kullanımı ile birlikte geleceğe sağlam ve güçlü yapılar miras bırakmaktayız.