projelerimiz

Rönesans Holding | Rusya Telekom City

Toplamda 5.300m2 alanda uyguladığımız Punta Kaynaklı Gabion Sepet uygulaması ve Dış Cephe Kaplama uygulaması ile o güne dek yapılan uygulamalarının sınırlarını zorlamış ve devasa büyüklükte bir iş ve alanla Gabion Duvar Uygulamaları alanında yerini almıştır.

Rönesans Holding | Rusya Telekom City
Rönesans | Telekom City-Russia
Punta Kaynaklı Gabion Sepet
Gabion Tel Kafes, çeşitli kalınlıklarda dayanıklı galvaniz maddesi, galvaniz ve polimer maddeleri, sıcak daldırma yöntemiyle elde edilen galvanizli galfan türlerinde çelik teller kullanılarak üretilmektedir. Sepetlerin güçlendirilmesi amacıyla, sepet kenarları örgü telinden daha kalın bir tel ile çerevelenir. Genellikle uzunluğu 2 metreden büyük olan, gabion sepet diyafram adı verilen tel örgü paneller 1 metrelik hücrelere ayrılarak kuvvetlendirilmiştir.
Dış Cephe Gabion Uygulaması
Gabion Dış Cephe Kaplama Uygulaması

Sağlam galvaniz, galvaniz+polimer türevlerinden elde edilen Gabion Sepetler ile oluşturulan Gabion Dış Cepheler, klasik duvarlara göre daha estetik yapılar sunarken, sistematik ve kendiliğinden drenaj sağlar. Uzun ömürlü bir yapı sunarken, dekoratik bir görünüm sağlar.

Adıyaman | Punta Kaynaklı Dış Cephe Kaplama Uygulaması

Turist karşılama ve konaklama tesisleri, Avrupa Birliği  ve Adıyaman Valiliği ortak projesi olup, kaliteli ürünlerimiz, uzman ekiplerimiz ile tamamladığımız bir Gabion Duvar Dış Cephe Kaplama uygulamasıdır.

Adiyaman Punta Kaynakli Dış Cephe Kaplama
Adiyaman Punta Kaynakli Dış Cephe Kaplama
Punta Kaynaklı Dış Cephe Kaplaması

Gabion Uygulamaları çeşitlendikçe, klasik betonarme duvarlar yerini Punta Kaynaklı Gabion Tel Kafeslere bırakmaktadır. Kalite, estetik ve sadeliğin bir arada bulunduğu ergonomik punta kaynaklı gabion sepetler Türkiye'nin birçok bölgesinde başarıyla uyguladığımız Gabion Duvar uygulamalarıdır.

Adiyaman Punta Kaynakli Dış Cephe Kaplama
Adiyaman Punta Kaynakli Dış Cephe Kaplama
Hızlı Kurulum ve Uzun Ömürlü ve Estetik:
Gabion Duvar

Talep üzerine, uzman ekiplerimizce doğru ürün kombinasyonları ve güvenilir mühendislik hesaplamalarla icra ettiğimiz Gabion Duvar Çözümleri, kolay uygulanabilir, ekonomiktir ve uzun bir kullanım deneyimi sağlar.

Bozcaada | Hegzagonal Gabion Sepet ve Toprak Kayması Durdurma Uygulaması

Bozcaada’da icra ettiğimiz Toprak Kayması Durdurma ve Kıyı Rehabilitasyon Uygulamamızla güçlü ve estetik Hegzagonal (Altıgen) Gabion Duvar çözümleri sunduk.

Hegzagonal Gabion Sepet ve Toprak Kayası Durdurma Uygulaması
Gabion Duvar ve Gabion Tel Sepet

Gabion Duvar, kaynaklı çelik tel örgüden ve amaca göre şekillendirilmiş altıgen gabion sepetlerden elde edilen çevreci ve modern görünümlü duvarlardır. Gabion sepetler, amaca ve talebe göre şekiilendirilebilen, toprak kayması önleme, dere ıslah çalışmaları, çevr mimarisi gibi alanlarda kullanılmasının yanı sıra, estetik mimari tarzlarda yapı oluşturmak amaçlarıyla da kullanılabilmektedir.

Hegzagonal Gabion Sepet ve Toprak Kayası Durdurma Uygulaması
Hegzagonal Gabion Sepet ve Toprak Kayası Durdurma Uygulaması
Gabion ile Çevre Mimarisi ve Islah Çalışmaları

Gabion duvarlar, yenilikçi ve modern yapılardır. Çevre sorunlarını önlemek amacıyla yine çevreye duyarlı yapı teşkil etmektedirler. Gabion Duvar Uygulamaları ile; doğal felaketlerin, can ve mal kayıplarının önüne geçerken, şık tasarımlar, modern ve güçlü yapılar elde edebilirsiniz. Dünyaya sunduğumuz yenilikçi gabyon çözümleri ile fark yaratıyoruz. Daha fazla bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Balıkesir EnerjiSA&Yücel Eco Projesi | Hegzagonal Sepet ve Toprak Kayması Durdurma Uygulaması

Doğal yollarla elektirk sağlamak amacıyla kurulan rüzgar tribünlerinin çevresi için yüzey güçlendirme uygulamaları  ve aynı bölgedeki tarım arazileri için yüzey ıslah çalışmaları tarafımızdan kaliteli ve güvenli gabion duvar uygulamaları ekseninde icra edilmiştir. 

Hegzagonal Sepet ve Toprak Kayması Durdurma
Hegzagonal Sepet ve Toprak Kayması Durdurma
Hegzagonal Gabion Sepet Nedir?

Hegzagonal (Altıgen) Gabion Sepet dünyada çok yaygın olarak kullanılan Gabion Sepetler olarak tarif edilebilir. İçerisine kaya ve taş doldurularak imal edilmiş olan altıgen (hegzagonal) kutulardır. Gabion sepetlerle, kaya ve taş parçalarının olduğu her yerde; ekonomik, çevre dostu, şık tasarımlara sahip çözümler üretmek mümkündür.

Hegzagonal Sepet ve Toprak Kayması Durdurma
İstinat duvarı uygulaması
Gabion Nerelerde Kullanılır?

Geniş bir uygulama yelpazine sahip Gabion Uygulamaları; kıyı koruması, dere yatağı ıslahı, şev rehabilitasyonu alanlarında, erozyonla mücadelede, sediment korumasında, havza rehabilitasyonlarında, demiryolu ve karayollarında, istinad yapılarında, köprü yaklaşımları ve menfezlerde gabyon (gabion/fildöfer) uygulamaları etkin olarak kullanılmaktadır.

Bitlis Sinema Yokuşu Restorasyonu | Yüzey Güçlendirme, Temizleme Tel Ağ Uygulaması

Doğa ve insan arasında sağladığımız uyum ile geleceğe güçlü yapıalr bırakıyoruz. Taş ve kaya düşme riskleri teşkil eden yüzeyler için,  Tel Ağ Yöntemleri ile yüzey güçlendirme ve temizleme uygulamalarında profesyonel işler, sağlam yapılar ve birbirinden çeşitli tel ağ sistemleri portföyümüzü sizlere sunuyoruz.

Bitlis Yüzey Güçlendirme ve Tel Ağ
Bitlis Yüzey Güçlendirme ve Tel Ağ
Yüzey Güçlendirme Uygulaması

Güçlü risk analizleri ve matematiksel hesaplamalarla, icra ettiğimiz yüzey güçlendirme uygulamalarının her birine titizlikle eğiliyoruz. Doğru çözümler, uygun ekipman araçlar ve uzman bakış açılarıyla uygulamakta olduğumuz projeler, insan ve doğa arasında sağlam köprüler kuruyor.

Bitlis Yüzey Güçlendirme ve Tel Ağ
Tel Ağ Uygulamaları

Tel ağ ya da çelik grid uygulamaları, doğal sebeplerden dolayı oluşabilecek kaya ve taş düşmelerine karşı alınan, pratik kurulum ve maksimum koruma sağlayan uygulamaladır. Uygun maliyeti ve kolay uygulanabilirliği ile insanı ve doğayı korumak amacıyla yapılan uygulamaların tümünü karşılayan bir şemsiye terimdir. Tel Ağ Uygulamaları ekseninde; şev koruması, yüzey güçlendirme, kaya ve taş düşmesi önleme gibi amaçlarla icra edilir. Sanayleşme ve ulaşım ağlarının gelişmesi ile önem kazanan Tel Ağ & Çelik Grid uygulamaları ekseninde sağladığımız güçlü portfolyo, uzman kadro ve nitelikli araçlarla güven sağlamaktayız.

Sivas TCDD Demiryolu Kaya Bariyeri Uygulaması | Kaya Düşmesi Önleme Tel Ağ Uygulaması

Kara taşımacılığında kaya ve taş düşmelerine karşı yıllardır olduğu gibi güvenli tel ağ kaya bariyeri uygulamaları ile güçlü ve profesyonel çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Sivas TCDD Demiryolu Kaya Bariyeri Uygulaması | Kaya Düşmesi Önleme Tel Ağ Uygulaması​
Sivas TCDD Demiryolu Kaya Bariyeri Uygulaması | Kaya Düşmesi Önleme Tel Ağ Uygulaması​
Şev Koruma Uygulaması

Her gün binlerce ulaşımın sağlandığı kara yolları ve demir yollarında can ve mal güvenliğini sağlamak üzere Türkiye'nin dört bir yanında Çelik Tel Ağlarla, Kaya Bariyeri çözümleriyle şev koruması uygulaması sağladık. Tabiat Ana'nın süprizlerle dolu olduğunun farkındayız. İnsanı ve tabiatı, oluşabilecek her türlü riskten korumak üzere geliştirdiğimiz ürünler ve sağladığımız projelerle can ve mal sağlığını güven altında tutuyoruz.

Sivas TCDD Demiryolu Kaya Bariyeri Uygulaması | Kaya Düşmesi Önleme Tel Ağ Uygulaması​
Sivas TCDD Demiryolu Kaya Bariyeri Uygulaması | Kaya Düşmesi Önleme Tel Ağ Uygulaması​
Kaya Bariyeri ve Yüzey Güçlendirme

Kaya düşmesi, kayalık bir yamaçtan veya gevşek bir bariyerden kopan kaya bloklarının düşmesi, yuvarlanması ve can-mal kayıplarına neden olmasıdır. Uyguladığımız projeler ve sağladığımız mükemmel ürün kombinasyonlarıyla, kaya bariyeri ve yüzey güçlendirme uygulamaları sağlıyoruz.