Hizmetlerimiz

Gabion Duvar

Hegzagonal Gabion Sepet

Gabion Tel Kafes

Gabion Nedir?

Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan Gabion ağırlık Sepetleri kaya ve taş ile doldurmak amacıyla imal edilmiş punta kaynaklı, altıgen (hegzagonal) çelik tel örgüden mamul kutulardır. Gabion Sepetler özellikle taş ve parça kayaların kolay bulunduğu yerlerde son derece ekonomik, doğal görünümlü ve çevreye zarar vermeyecek çözümler üretmek mümkündür.

Nerelerde Kullanılır?

Kıyı Korumasında, Dere Yatağı Islahında, Şev Rehabilitasyonunda, Erozyonla Mücadelede, Sediment Korumasında, Havza Rehabilitasyonlarında, Demiryolu ve Karayolu Uygulamalarında, İstinat yapılarında, Sınır Tahkimatlarında, Köprü Yaklaşımlarında, Menfezlerde, Kıyı Korumasında, Kaya Düşme Korumasında Gabion uygulamaları etkin olarak kullanılmaktadır.

Nasıl Üretilmektedir?

Gabion tel Kafes değişik kalınlıkta Galvanizli sıcak daldırma galvanizli Galfan, Galvaniz, Galvaniz+Polimer kaplı çelik teller kullanılarak çok değişik en, boy, uzunlukta tam otomatik ve en son teknoloji makineler kullanılarak üretilmektedir. Sepetleri kuvvetlendirmek için, sepet kenarları örgü telinden daha kalın bir tel ile çerçevelenir. Genellikle uzunluğu 2 metreden büyük olan Gabion sepet diyafram adı verilen tel örgü paneller ile 1 metrelik hücrelere ayrılarak kuvvetlendirilmiştir. Bunun dışında sipariş üzerine üretim yapılmaktadır.

Punta Kaynaklı Gabion Sepet

Punta Kaynaklı Gabion Tel Kafes İmalatı

 
 • SAE 1008 kalitede düşük karbonlu çelik telden üretilmelidir. ( Minimum; Akma: 380N/mm2, Kopma: 500N/mm2, Uzama : %7)
 • Punta kaynak özelliği gabion sepetlerin dayanımı ve mukavemetini sağlamak için akım ve amper değerleri yüksek olmalıdır.
 • Telin kalınlığı, işin özelliği, yapılacak uygulamanın amacı ve gözenek aralığına göre değişmektedir.
 • Gabion sepetlerin Gözenek aralığı, istenilen taş ile orantılı olup gözeneklerden taş çıkmayacak şekilde ve görselliği bozmayacak biçimde ayarlanmalıdır.
 • Gabion sepetlerin içerisine yerleştirilecek Taşın boyutları 80mm ila 150mm arasında olmalıdır
 • Ebat, renk ve çeşitlerdeki doğal taşların(çakıl, dere taşı, egzotik taşlar vb.) temini, en az boşluk kalacak şekilde kutuların doldurulması, kutunun kapatılması ve bağlantılarının yapılması işi için gerekli tüm bileşenlerinin uygulama sahasında sırası ile yapılmalıdır.
 • Sıcak daldırma galvaniz kaplama TS914 EN ISO 1461 kalitesine uygun olmalıdır.
 • Bağlantı elemanları, spiral yaylar minimum Ø3mm olmalıdır. Klips ile bağlantı için Ø1,8- 3mm arasında olmalıdır. Ara kanca bağlantı elamanı min2,7 max 3mm olmalıdır özelik olarak galfan kaplama tercih edilmiştir.
 • 1m2 en az 4 adet arakanca bağlanmalıdır ara kancaların et kalınlığı Ø3mm olmalıdır. Uygulama özelliğine göre ekstra bağlantı elemanları kullanılır. (Dübel, tij, plaka, taşıyıcı vb.)
 • Gabion sepet genişliği uygulama yüksekliğine göre değişir. Taşıyıcısız bir duvarda bu genişlik yüksekliğin yarısı olarak değerlendirilir.
 • Gabion sepetin içerisine konulacak taşın yükü gözenek aralığını ve tel kalınlığını etkiler.
 • Gabion sepetlerin en-boyları toprak baskısına ve zemin etüdüne göre değişmektedir. Gabion duvar uygulamasında kullanılacak olan punta kaynaklı gabion sepet: Ø3,5mm Kalınlığında 50x50mm gözenek aralığında kaynak sonrası sıcak daldırma galvaniz olacaktır. SEA:1008 düşük karbonlu Çelik tel Min: Akma 380N/mm2, Kopma: 500N/mm2, Uzama: %7 değerlerine haiz olacak Sıcak daldırma galvaniz tel TS 914 EN ISO 1461 standartlarında

Terramesh

Yeşil Terramesh

Toprakarme, Yeşil Terramesh

Yeşil terramesh dik bir arazi elde etmek için geliştirilmiş bir sistemdir hegzagonal örgülü tel erozyon önleyici örtü bağ teli açısını sağlamak amaçla kullanılmış punta kaynaklı çesan tel bu sistemler bir arya geldiğinde terramesh’i oluşturmaktadır. Eğimli arazilerde, toprak dolgusu alarak oluşturulan bir istinat yapı türüdür.

Ekonomik, hızlı uygulama, mükemmel sonuç sağlar.

Dekoraktif Gabion

Hasır Tel

Raf Teli

Özel Ölçü Hasır Tel

Punta kaynak tekniği ile üretilen, çevre düzenlemelerinde, güvenlik ve koruma amaçlı kullanılan, genellikle duvar üzerine uygulaması yapılan ekonomik bir üründür. Galvanizli ve ham olmak üzere 2 grupta üretilen hasır tel her türlü tel çapında (2mm’den 8mm’ye kadar) tüm ölçülerde üretimi yapılmaktadır. Panel tel ve çit teline göre oldukça mukavemetli ve dayanıklı olan hasır tel uygulama alanları ile de oldukça geniştir.

Standart dört değişik ebatta ( 100×200-120×240-150×200-150×250 cm ), 2×2 cm göz aralıklından 15×15 cm aralıklarına kadar tüm tel çaplarında, siyah, galvanizli ve nervürlü çelik çubuklardan puntalı tel olarak üretilir. Standart ürettiğimiz bu ürünlerimiz stoklarımızda sürekli bulunmaktadır. Standart harici özel ölçü hasır tel üretim de yapılmaktadır.

Galvanizli telden üretilen punta kaynaklı tel/hasır tel (450-500 gr/m2 Zn) üretilmektedir. Ham telden üretilen punta kaynaklı tel/hasır tel 1006 ve 1008 kalite demirden çekilip punta kaynak işlemi yapılmaktadır. Özellikle sıcak daldırma galvanizli telden üretilen punta kaynaklı tel/hasır tel uzun süre boya sürülmeden doğa şartlarına dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir.

Kullanım Alanları

 • Tenis Kortları
 • Basketbol Sahaları
 • Çeşitli Spor Alanları
 • Depo
 • Market
 • Mağaza Raf Sistemleri
 • Tarım
 • Ulaşım ve Yük Araçları
 • Kaba Elek İmalatı
 • Sehpa, Masa, Sandalye ve Süs Eşyaları
 • İnşaat sıva altlarında
 • Güvenlik Çitleri
 • Bahçe Duvarı Korkulukları
 • Asansör Boşlukları
 • İnşaat Temelleri

İsteğe bağlı olarak farklı çap ve ebatlarda üretim yapılabilmektedir.

Tel Kafes

TEL KAFES ÖLÇÜLERİ VE TAVSİYELERİMİZ

100x500x1000mm kullanım alanı dış cephe kaplama

150x500x1000mm kullanım alanı dış cephe kaplama

200x800x1000mm kullanım alanı seperatör ayraç duvar

250x800x1000mm kullanım alanı seperatör ayraç duvar

300x800x1000mm kullanım alanı seperatör ayraç duvar

400x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

500x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

600x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

700x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

800x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

900x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

1000x1000x1000mm kullanım alanı yük duvarı

Fence

Panel Çit

5×15 cm panel çit, 5×20 cm panel çit ve 6×18 cm panel çit gibi ölçülerde imalatları yapılan, tok mukavemet kazandırmak için büküm yapılan, korozyon direncini önlemek ve oksitlenmeyi durdurmak için elektrostatik fırın boyama yapılan ya da sıcak daldırma kaplama yapılan tel gruplarıdır. Panel çit/ panel teller site etraflarında, bina etraflarında su deposu ve elektrik trafosu etraflarında, oyun alanları, peyzaj alanları, park ve bahçelerde korunma ve görselliğin ön planda olduğu her yerde kullanılır. Hem mukavemetli hem de uygun fiyatlı olduğu için tercih edilmektedir. Panel çitler (panel teller 4,00mm – 6,00mm arasında tercih edilir. Tel çapına uygun profil kalınlığı seçimi tarafımızdan yapılır. Özel ölçülerde de panel çit / panel tel imalatı atik tel bünyesinde yapılıp gerekleri testlere tabi olduktan sonra müşteriye teslim edilir. Panel çit / panel tel çit direkleri ise değişik ölçülerde ve standart ölçülerde imal edilir.
Standart Panel Çit Gruplarımız:
50/250 cm panel çit
75/250 cm panel çit
100/250 cm panel çit
120/250 cm panel çit
150/250 cm panel çit
200/250 cm panel çit
Panel Çit Direkleri
50 cm panel çit direği
75 cm panel çit direği
100 cm panel çit direği
120 cm panel çit direği
150 cm panel çit direği
200 cm panel çit direği

Örgü Teli

Bursa Tel Örgü

Arazi, tarla etrafı ve sınır belirleme amacı ile üretimi yapılmaktadır tel çapı 2mm’den 4mm2e kadar olan tellerin helezonik (baklava göz) olarak örülmesi ile imal edilirler. İlgili teller paslanma dayanımı sırası ile sıcak daldırma galvaniz ya da sıcak daldırma galvaniz + PVC kaplı olarak üretilmektedir.

Çim Çit Teli

Çit Amaçı Kafes Tel Örgülü teller.

Özel olarak imalat yapılmaktadır. istenilen ebatlarda ve boyutlarda tesisimizde projenize göre üretimi yapılır.

Jiletli Tel

Yüksek Güvenlikli Çit

Yüksek güvenlikli çit, güvenliğin üst düzey alınmak istediği bölgelerde kullanılır. Genellikle;
Askeri alanlarda
Karakol bölgelerinde

Kaya ve Taş Düşmesi Koruma Ağı

Kaya Bariyeri | Yüksek Enerji Sömürgüleyici

Çelik Grid

Yüksek Kapasiteli Tel Ağ

Çevre Düzenleme

Peyzaj - Proje Uygulama